bitte 15 Ağustos 2010 Pazar

bildiğiniz üzere küçük sırlar 'gossip girl' ün türkiye versiyonu. etiler sosyetesinin yaşamı anlatılıyor. başladığından beri bazı kişilerce sevildi, benim gibi bir gossip girl izleyicisi olanlar için pek sevilmedi tabii..

nerde rengarenk paltolar,çoraplar giyen, rengarenk taçlarını başından çıkarmayan, zaman zaman 50'lerdeki havasıyla bizi o günlere götüren Blair,


nerde özgür ruhuyla kafasına eseni yapan, şık bohem tarzıyla gözlerimize şenlik katan Serena,

diğer kızları söylemiyorum bile, onlar dahi blairden kopamadıkları ve taklit ettikleri için bir stilleri var


bir Queen B, Serena yaratmayı bırakın yanından kıyısından bile geçememişler.ilk başladığında ne kadar çok istesemde kötü yorumlar yapmıyım belki ileriki bölümlerde düzelir dedim ama yok değişcek gibi değil fotoğraflar ne demek istediğimi anlatıcak size buyrun :)

küçük sırlar kızları alışverişe çıktıklarında bile sıradan olmaktan öte gidemiyorlar
ama blair ve serana okulda bile tarzlarını konuşturuyorlar
ayşegülün o nine çorapları ne yaa!! çok kötü olmuş gerçekten bacaklarını olduğundan nasıl kalın göstermiş, bu görüntüyü hevesin melissaları kurtarır sadece bence :)


Blair; soylu bir aileden olması ve feminen tarafı ona dantel, fiyonk,fırfır detaylarını kullandırtıyor. bazen romantik elbiseler, bazen de eskilerin zarif şık hanımı kıvamındaki elbiseler içinde görüyoruz onu ve bu tarzı tamamen kendinle bütünleştiriyor. renkli saç aksesuarları, etekler, şapkalar, renkli paltolar onun tarzının tamamlayıcıları.bu dizinin kötü karakterini canlandıran ayşegülün tarzına bakılacak olursa oldukça sıradan, onu tanımlıcak bir özelliği yok bir kırmızı ruju dışında.
o çantayı görmezden gelmek istiyorum tam babaanne işi giydirilmiş bu bölümde


Serena, etrafındaki herkesten farklı bir moda anlayışı var. manhattan'ın en şık bohemi o. illa hepsi lüks markalar olması gerekmiyor. lüks markalarla daha ucuz kıyaftleri kombinlemeyi seviyor. blair'e göre daha salaş tarzı var. kolyeler, botlar, mini elbiseler, ceketler onun tarzını tamamlayıcılar.


 
 küçük sırlar'da Su Serena'nın aksine masum, okulunda sosyal hayatında çok başarılı bir kızı canlandırıyor. kıyafetleri oldukça sade ve sıradan.

 


 

favorim ebru akel (biricik) tabiki.. dizide modacı kimliğinin verdiği zevkle harika kıyafetler giyiyor. keşke hepsi böyle olabilse :)


son olarak küçük jenny ve vanessanın da kendine özgü stilleri var. bu dizinin vanessası yok sanırım ama küçük jenny yani meriç'i var. meriç hala çocuk gibi giyinen birisi dikiş dikmeyi bilmesine rağmen üzerinde hala güzel birşeyler göremedik. 'stil parayla alınmaz' diyordun küçük meriç dik bikaç stil kıyafette görelim :)


bu dizinin stylingini kim yapıyorsa bence seçilen kıyafetler sıradanlıktan öte gidememiş. madem diziyi kopyaladınız kıyafetlerinden de örnek alında gözlerimiz bayram etsin :) gossip girl izleyicisi olarak beni tatmin etmedi diyebilirim. siz ne düşünüyorsunuz benim için yeterli mi yoksa tabiki daha iyisini beklerdik mi diyorsunuz? :)

4 yorum:

Istanbul's Finest dedi ki...

daha iyisini beklerdik diyorum. aşk-ı memnu kadar da başarılı bulmuyorum küçük sırlar'ın stylingini. bazı kıyafetler ucuz bile duruyor.
bu arada küçük sırlar'da vanessa var galiba, hani demirin grubunda gitar çalan hindistanlı tipli bir kız var, herhalde onu vanessa yapacaklar:) aslında romanlarda vanessa saçlarını 0 numara kestiren marjinal bir kızdı ama dizide farklı yapmışlar.

bitte dedi ki...

hoşgeldin :) aa doğru diyosun yaa vanessa o kız sanırım :) demir'i kıskanıyo falan =) ben daha böyle güzel kıvır kıvır saçlı esmer güzeli hatun beklerdim herhalde daha sönük kalsın diğer oyuncuların önüne geçmesin diye düşündüler. gerçekten kıyafetler çok kötü ya dizi oyuncuları kendileri giyinse daha güzel giyinirlerdi eminim :)

Istanbul's Finest dedi ki...

bak ona katılıyorum:) sinem kobal'ın kendi gardrobu hiç de fena değildir benceç

Adsız dedi ki...

bence dizide ki vanessa arzu.. bide çet konusuna değinmemişsinki bence en iğrenç yapan diziyi odur.. dizi başlamadan gossip girlü izlemiş vede tam bir chuck çakması olmaya çalışan birisi olmuş çıkmış burak özçivit..ayrıca jennye de böyle kısa boylu birini koymaları komik :D